usługi copywriterskie

Copywriting Poznań

Copywriting to najogólniej rzecz ujmując pisanie treści na stronę lub w mediach społecznościowych. Treści te powinny być dobrej jakości merytorycznej. Muszą dostarczać użytkownikowi precyzyjnych informacji. Ponadto treści muszą być przygotowane w taki sposób by pomagały w procesie pozycjonowania strony (tzw. SEO copywriting). Wykonuję następujące usługi copywritingu:

  • Przygotowanie całości treści na stronę;
  • Redakcja i optymalizacja istniejących treści;
  • Poprawa struktury i wyglądu wpisów;
  • Pisanie artykułów na stronę internetową;
  • Tworzenie wpisów w mediach społecznościowych.

Co to jest copywriting?

To angielskie słowo oznaczające po prostu pisanie i poprawę treści na stronach internetowych oraz artykułach. Kiedyś pisanie odbywało się tylko długopisem lub na maszynie do pisania. W ostatnich latach wszystko się zmieniło. Mało kto używa długopisu. Dziś tworzy się głównie artykuły elektroniczne. Często pisane na CMS WordPress.

W ramach usługi copywritingu treść przygotowywana i poprawiana jest pod kątem struktury, czytelności oraz oczywiście słów kluczowych. Czytelnik powinien zaangażować się w treść, a jednocześnie musi móc ją łatwo odnaleźć w wynikach wyszukiwania. Wszystko po to, żeby użytkownik zarówno do nas trafił jak i zapoznał się z tym co chcemy mu przekazać. Zatem istotne jest połączenie umiejętności stworzenia wartościowego artykułu (content) jak również sprawienie aby był on możliwie wysoko w wynikach wyszukiwania czyli SEO copywriting. Jako copywriter, z wieloletnim doświadczeniem, potrafię połączyć oba te elementy.

Bardzo ważnym jest aby na stronie powstawała nowa treść np. w formie artykułów. Roboty i algorytmy wyszukiwarek promują te strony internetowe, na których dużo się dzieje i pojawia się ciągle nowa treść. Ma to istotny wpływ na pozycjonowanie stron w Google. Obecnie w E-marketingu dominuje przekonanie, że tworzenie tzw. contentu jest bardzo istotne z punktu widzenia budowy marki przedsiębiorstwa i wizerunku eksperta w danej dziedzinie. Nie wiesz jeszcze czy powinieneś zlecić na zewnątrz copywriting czy też zatrudnić własnego copywritera. Wszystko zależy od skali Twojej działalności i ilości treści oraz artykułów jakie taka osoba musi przygotować. W większości przypadków firmy decydują się na zlecanie na zewnątrz pisania treści na stronę internetową.

Copywriting Poznań – dlaczego warto pomyśleć o zleceniu na zewnątrz?

Niestety większość przedsiębiorców nie ma czasu i głowy do ciągłego opracowywania nowych artykułów. Co więcej wiele osób po prostu nie lubi lub nie chce pisać nowych treści. Męczy ich również siedzenie przed komputerem więc wolą aktywnie spędzać czas na podstawowej działalności biznesowej lub z rodziną czy na swoim hobby. Pomimo tego, że pisanie treści na stronę www nie jest może bardzo trudne to na pewno jest czasochłonne. Doskonale rozumiem te bolączki przedsiębiorców dlatego postanowiłem pomagać przedsiębiorcom w przygotowywaniu treści na stroni internetowe (copywriting).

Należy pamiętać, że jest różnica pomiędzy content marketingiem, a copywritingiem choć oba te pojęcia są bardzo do siebie zbliżone. Content marketing do dostarczanie wartościowych treści czyli tzw. contentu. Pojęciem zamiennie stosowanym jest właśnie copywriting. Poznań – tutaj znajduje się biuro i większość moich klientów. To ciekawe zwłaszcza w kontekście, że usługa copywritingu może być świadczona w 100% zdalnie.

Doświadczony copywriter vs student

Gdy już zdacie sobie sprawę, że potrzebny wam jest copywriter, rozpoczynacie poszukiwania właściwej osoby do pisania treści. Wówczas trafiacie na wiele tańszych i droższych propozycji. Wiele najtańszych pochodzi od mało doświadczonych studentów np. polonistyki. Takie osoby faktycznie często posiadają tzw. lekkie pióro oraz bogate słownictwo i stylistykę. Często jednak brakuje im doświadczenia w opracowywaniu artykułów, które realnie znajdą się wysoko w wynikach wyszukiwania, a tym samym trafią do szerokiego grona użytkowników.

Cennik usług – copywriting Poznań

Jeśli szukasz taniego copywritera to chyba źle trafiłeś. Moje artykuły i publikacje cechuje wysoka jakość, polot oraz pełna optymalizacja SEO, dlatego też nie oferuję tego tanio. Bo po prostu nie da się tego robić dobrze i tanio. Poniżej zamieszczam przykładowe widełki cenowe:

  • Artykuły dotyczące tematów nie specjalistycznych, a bardziej ogólnych na podstawie samodzielnie znalezionych materiałów – cena od 20 do 30 zł netto za 1000 znaków ze spacjami;
  • Artykuły dotyczące tematów nie specjalistycznych na podstawie materiałów i artykułów dostarczonych przez klienta – 15 – 25 zł za 1000 znaków ze spacjami;
  • Artykuły specjalistyczne lub techniczne bez dostarczonych materiałów przez klienta – cena 25-35 zł netto za 1000 zzs;
  • Artykuły specjalistyczne lub techniczne na podstawie dostarczonych materiałów i inspiracji – cena 20-30 zł netto za 1000 zzs.

Zgłoś się do mnie w celu wyceny indywidualnej. W przypadku większej ilości artykułów ceny do negocjacji. Zapraszam serdecznie do kontaktu!

Copywriting – pisanie to moja pasja!

Posiadam wieloletnie doświadczenie w poprawianiu, redakcji oraz opracowywaniu od podstaw treści na portale internetowe. Dzięki umiejętnościom SEO copywritingu sprawiam by konkretne artykuły lub strony pojawiały się w pierwszej dziesiątce organicznych wyników wyszukiwania (proces pozycjonowania stron). Zawsze dokładam wszelkich starań by pisane przeze mnie artykuły były interesujące, a ich forma przystępna dla użytkownika.

Posiadam doświadczenie branżowe i merytoryczne w zakresie informatyki, marketingu, księgowości oraz pozycjonowania stron. Pisałem artykuły na tematy np. wdrożenia systemów Comarch, usług informatycznych czy programistycznych oraz różnych aplikacji mobilnych lub online. Prowadzę kilka stron internetowych i publikuję na nich różne artykuły. Warto zwrócić uwagę, że nie zawsze dłuższa treść czy artykuł będzie lepszy pod kątem pozycjonowania strony. W dużej mierze chodzi o zagęszczenie słów kluczowych, a nie samą długość artykułu. Jak zapewne się domyślasz mógłbym tak pisać i pisać… Skontaktuj się ze mną już dziś i porozmawiajmy o Twoim przedsięwzięciu.

Chcesz by Twoi potencjalni klienci wchodzili na Twoją stronę oraz przeczytali wszystkie informacje? Czy Ty przypadkiem nie trafiłeś na tą stronę wpisując frazę „Copywriting Poznań” lub „Copywriter Poznań”? Jeśli tak to już znasz odpowiedź na to pytanie. To możliwe aby na Twojej stronie niebawem pojawił się duży ruch i zapytania od klientów. Takie możliwości daje SEO copywriting oraz content marketing opracowywany przez profesjonalnego copywritera, który zna się na e-marketingu!

content marketing poznań
copywriter poznań
pozycjonowanie-stron-na-Wordpress
pozycjonowanie-stron-wordpress
Przygotowanie treści na stronę internetową
Copywriting SEO Poznań
copywriting
copywriter

Evolve - Copywriting Poznań

Pisanie treści na strony internetowe oraz w mediach społecznościowych – profesjonalny copywriter.